Statistika našeho portálu

  • 104 142 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Dělostřelecká tvrz Stachelberg - Trutnov

Trutnov

Jeden z největších bunkrů v Česku, který pochází z roku 1938 najdete poblíž Trutnova. Čeká vás zde i naučná stezka a výhled z rozhledny.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Tento výlet ocení zvláště maminky, jejichž synové na ně pořád míří plastovou pistolkou a ve volných chvílích si hrají s vojáčky.

Dělostřelecká tvrz Stachelberg, která se nachází mezi městy Trutnov a Žacléř na vrcholu terénního hřbetu nad vesnicí Babí, je unikátním rozsáhlým areálem zachovaným od roku 1938. Uvidíte zde jeden z největších bunkrů v Česku, unikátní podzemní prostory nebo také obnovené zákopy z roku 1938. Na celou tu vojenskou krásu se můžete podívat z rozhledny Eliška, která je součástí areálu.

Prohlídka zahrnuje 3 části:

Vojensko-historickou expozici seznamující návštěvníky především s historií bunkrů a jejich stavbou. Dále se podíváte na podzemní pevnosti více než 60 metrů pod zemí, kudy vedou téměř čtyřkilometrové chodby. V poslední části si prohlédnete vyzbrojený objekt lehkého opevnění, kde si můžete udělat obrázek, jak vypadala pevnost připravená k boji.

Kolem Areálu vede naučná stezka ,,Opevněné Trutnovsko”, která vás zavede k nejlepším pevnostním úsekům v bývalém Československu. U každého objektu je umístěna tabule s informacemi o objektu a jeho bojovém úkolu.

Otevřeno mají denně od 10 do 17 hodin, s výjimkou zimy, kdy je otevírací doba zkrácená, nejčastěji do 13 hodin.

Mapa

Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Zajímavé akce v okolí

Bike Therapy Fest vol.II

16.05.2025 - 18.05.2025
Medvědí pumptrack Lážo…

Přijďte závodit, fandit nebo si jen užít pohodový víkend a navažte s námi na úspěšný první ročník Bike Therapy Festu.

Den s Pamětí národa v Hradci Králov…

06.05.2025 - 06.05.2025
Filozofická fakulta…

Oslavme společně 80. výročí od konce 2. světové války vernisáží venkovní výstavy a programem na Filozofické fakultě…

Den otevřených mlýnů 2025 - Třebech…

10.05.2025 - 10.05.2025
Podorlický skanzen…

Přijďte k nám do skanzenu na komentované prohlídky větrného mlýna Kapounek a vodního mlýna z Bělče nad Orlicí.

Noční koloběžkování 2025 - Hradec K…

10.05.2025 - 10.05.2025
Topsports centrum -…

Noční koloběžkování 2025 již tradičně otevře sezónu nejen pro všechny milovníky koloběžkování, ale i naplno otevře síť…

« zpět na seznam položek

Sdílet

pátek 2. květen

Dnes má svátek Zikmund

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Malí indiáni

Jak dostat Vaše děti od obrazovek do přírody tak, aby je to bavilo a aby chtěly dobrovolně do lesa znovu a znovu?

Malí indiáni

Na Atlase Česka dále najdete